GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 14619262
*
nr 1461 9262
Teservis
5 + 6 delar, Uppsala Ekeby / Gefle, "Valhall"
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2022
kl 19:20:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 07:15:58
1
100 kr
17/4 23:14:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis uppsala ekeby
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 1461 9262
Teservis
5 + 6 delar, Uppsala Ekeby / Gefle, "Valhall"
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 07:15:58 | 1 | 100 kr |
17/4 23:14:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis uppsala ekeby
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53